Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/cobytu/domains/opowiem.pl/public_html/lib/connect.inc on line 4
Opowiadanie o wakacjach - opowiem Wam...
Logo opowiem.pl
Opowiem.pl > Opowiadania dla wszystkich > Opowiadanie

Ostatnio dodane Najnowsze zdjęcie


Ostatnio komentowane
Zdjęcie z komentarzem Zdjęcie z komentarzem Zdjęcie z komentarzem 

Izrael (Jerozolima i Tel...
(1) ostatni autor: Darek

Kilka zdjęć "w trybie"...
(1) ostatni autor: Darek

Jesień
(1) ostatni autor: Darek

Narty w Valmeinier we...
(1) ostatni autor: edyta

Narty w dolinie słońca
(1) ostatni autor: Jacek

Rodos
(1) ostatni autor: Darek

Chorwacja poniżej...
(2) ostatni autor: Darek

Moja pouczająca historia
(1) ostatni autor: Marta1222

pierwszy dzień w...
(4) ostatni autor: Marta1222

Magia wspomnień
(2) ostatni autor: Andzia32

Światy dwa
(2) ostatni autor: Andzia32

Dom
(4) ostatni autor: Andzia32

Chorwacja
(1) ostatni autor: Darek

Kreta
(2) ostatni autor: Darek

Login
Hasło
            Nowe hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się

Rejestracja pozwala na
- dodawanie -
- publikowanie -
- komentowanie -
opowiadań, zdjęć i filmów

Bezpłatne i bez ograniczeń

Informacje o serwisie


Opowiadanie o wakacjach


Wakacje każdemu kojarzą się ze słońcem i ciepłą wspaniałą wodą. To czas, który możemy wykorzystać na wypoczynek, przemyślenia i wspaniałą przygodę. Przez cały rok szkolny siedzimy nad książkami i zeszytami, przyswajamy jak największą ilość wiedzy. A gdy kończy się rok szkolny i otrzymujemy świadectwo, zaczyna się zasłużony wypoczynek. Każdy ma jakieś swoje plany jak miło i przyjemnie spędzić te dwa miesiące lata. Dla mnie najlepszy wypoczynek to gorąca plaża i wspaniała woda. Lubię słuchać melodii, jaką tworzy szum morza, oglądać w oddali statki unoszące się na tafli, są one lekkie jak, ptaki przysiadające żeby odpocząć w czasie długiego lotu. Kąpiel dla ciała w morskiej słonej wodzie jest jak balsam dla ciała, orzeźwienie umysłu. Wakacje jest to czas na przeczytanie dobrej książki, w czasie gdy gorące promienie słoneczne, rozgrzewają i opalają nasze ciało. Czasem zastanawiam się nad swoim życiem jakie jest, a jakie chciałbym żeby było. W życiu najważniejsze jest, kim będę gdy skończę szkołę.

Dochodzę do wniosku, że każdy człowiek ma wpływ na to, co go spotyka w życiu. W zależności od tego jakim jest człowiekiem, czy potrafi żyć w zgodzie z przyrodą i ludźmi, jest wrażliwy na cierpienie innych czy potrafi słusznie ocenić sytuacje i znaleźć rozwiązanie. Dla mnie najważniejszym celem jest zdobycie wykształcenia, a później odpowiedniej pracy. Chciałbym też pomagać ludziom, dla których los był niełaskawy, w naszym kraju i w czasach jakich żyjemy, nikt nie zwraca uwagi na ludzi chorych, bezdomnych, samotnych, a przecież oni czekają na pomocną dłoń. Ludzie są pochłonięci pracą i własnymi problemami i dlatego nie widzą cierpienia innych.
Liczę że nadejdzie taki czas że wszyscy będą się szanować i dbać o siebie nawzajem. Być może jestem marzycielem, lecz trzeba o czymś marzyć i w coś wierzyć.

Wracając do wypoczynku i zabawy w czasie wakacji, jest to czas słodkiego lenistwa, poznawania różnych ludzi. Wspaniałą formą wypoczynku i obcowania z naturą, może być wycieczka do lasu, obserwacja zwierząt, ptaków i samych roślin tam znajdujących się. Uwielbiam długie spacery leśnymi dróżkami, wśród wrzosów, nad moją głową słyszę śpiew ptaków, sądzę że są szczęśliwe. W czasie takich spacerów można zaobserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie np: w czerwcu z jagodzin tworzą się wspaniałe i smaczne czarne jagody, urzywane do deserów, dżemów i innych przysmaków. Natomiast we wrześniu las zadziwia nas bogatą ofertą grzybów, lubię zbierać te wspaniałe bogactwa lasu. Znam wiele miejsc, w których nie tylko miło można spędzić letnie wakacje, ale też wiele dowiedzieć się, zobaczyć. Mamy w naszym kraju zakątki nazwane kolebką historii. Takie miejsca przyciągają kulturą, zabytkami i opowieściami z dawnych czasów.
Podsumowując można powiedzieć, że czas wakacji to chwile spędzone na zabawie, wypoczynku i także nauce, lecz nie w szkolnej ławce tylko na łonie natury.

Każdy młody człowiek ma swoje ulubione miejsca, które chętnie odwiedza i czuje się tam wspaniale, to jego ucieczka od codzienności, szarego dnia i od trudów, z jakimi na co dzień musi się borykać. Bardzo lubię te wspaniałe chwile, lecz przychodzi wkońcu czas powrotu do szkoły, obowiązków z tym związanych. I znów czekam dziewięć miesięcy na wymarzone wakacje pełne niespodzianek, ciekawych ludzi i miejsc.
 (Komentować może tylko zalogowany użytkownik, który wykonał rejestrację pełną.)
16.11.2008 17:17  od:  anitka12031992
Ja wierzę w przeznaczenie i twierdzę, że pewne rzeczy w moim życiu nie wydarzyły się przypadkiem. Ufam, że gdzieś jest zapisane co mnie jeszcze spotka. Nie zgadzam się do końca z twoim stwierdzeniem, że "każdy człowiek ma wpływ na to, co go spotyka w życiu". Ale popieram to co powiedziałeś, że trzeba marzyć :)
15.11.2008 22:53  od:  Ewka155
Tak, na wakacje czekają wszyscy;))
29.10.2008 19:19  od:  Keli121
to prawda, musimy mieć jakieś marzenia, bez nich bylibyśmy nikim,,,, ;)
29.10.2008 19:02  od:  spooon111
Trzeba marzyć, bo inaczej życie traci sens ;)
28.10.2008 22:22  od:  ania001
Ja też czekam na wakacje:D ciekawe opwiadanie:)